Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dell definitywnie wycofuje się z Rosji

Dell dołącza do bardzo szerokiego grona firm, które nie zamierzają współpracować z Rosją

Amerykański producent komputerów Dell Technologies Inc. poinformował, że całkowicie i ostatecznie wycofał się z wszelkich operacji na terytorium Rosji. Firma w połowie sierpnia zamknęła wszystkie tamtejsze biura.

Dell już pod koniec lutego zawiesił sprzedaż w Ukrainie i Rosji informując, że będzie monitorować sytuację w celu ustalenia dalszych kroków. "W lutym podjęliśmy decyzję, aby nie sprzedawać, serwisować ani wspierać produktów w Rosji, Białorusi oraz w regionach Doniecka i Ługańska na Ukrainie, oprócz już objętego embargiem Krymu. Teraz definitywnie zamykamy wszystkie nasze sprawy w Rosji – zakomunikował rzecznik firmy Mike Siemieńas.

Czytaj też: Rosyjska podróbka Starbucksa zaczęła działalność w Moskwie

"Obserwujemy rozwój sytuacji" – za pośrednictwem agencji informacyjnej TASS przekazał rosyjski wiceminister przemysłu i handlu Wasilij Szpak. "Według naszych danych zdecydowana większość specjalistów z centrów badawczo-rozwojowych i inżynierów pomocy technicznej firmy Dell w Sankt Petersburgu i Moskwie otrzymała już oferty pracy z konkurencyjnym wynagrodzeniem od rosyjskich producentów" – stwierdził.

(MAC, 29.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.