Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Może trudno w to uwierzyć, ale Netflix skończył już 25 lat

Pomimo przejściowych kłopotów Netflix pozostaje najbardziej dostępnym serwisem streamingowym na świecie (fot. Unsplash.com/Moollie Sivaram)

W poniedziałek 29 sierpnia wciąż największy serwis streamingowy na świecie obchodził 25-lecie istnienia. W 1997 roku Netflixa zakładał Reed Hastings, do dziś pozostający jednym z jego głównych szefów.

W związku z rocznicą Netflix wydał pamiątkowy zwiastun i post na blogu. Przez cały dzień firma dzieliła się też wspomnieniami w swoich mediach społecznościowych. Branżowy amerykański serwis internetowy Deadline opublikował fragmenty książki "Binge Times" napisanej przez Williama Morrowa oraz Dawn Chmielewski.

Czytaj też: Netflix ujawnia szczegóły – wersja z reklamami prawie dwa razy tańsza

W ostatnim półroczu Netflix stracił dobrze ponad milion subskrypcji, co zdarzyło mu się po raz pierwszy od ponad dekady. Nadal jednak jest zdecydowanie największym serwisem streamingowym na świecie, mając na koniec drugiego kwartału 2022 roku 220,67 mln subskrypcji.

(MAC, 30.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.