Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwoje dziennikarzy zastrzelonych w Kolumbii, trzeci ciężko ranny

Według jednej z hipotez nieznani sprawcy podróżujący motocyklem ostrzelali auto z wracającymi z lokalnego święta dziennikarzami (screen: YouTube/Noticias Caracol)

Kolumbijski dziennik "El Tiempo" poinformował, że we wsi Santa Rosa de Lima zostało zastrzelonych dwoje dziennikarzy – 39-letnia Dilia Contreras i o dwa lata młodszy Leiner Montero. Joaquin Alberto Gutierrez został ciężko ranny i przebywa w szpitalu.

Według jednej z hipotez nieznani sprawcy podróżujący motocyklem ostrzelali auto z wracającymi z lokalnego święta dziennikarzami. W grę nie powinny wchodzić motywy związane z ich pracą. Najprawdopodobniej chodziło o rabunek. Śledczy biorą też pod uwagę możliwość zemsty, ponieważ Leiner Montero miał rzekomo brać udział w bójce.

Czytaj też: Julian Assange składa kolejną apelację przeciwko ekstradycji do USA

Leiner Montero pełnił funkcję szefa rozgłośni Sol Digital Stereo, Contreras pracowała jako redaktorka portalu La Bocina Col.

Z szacunków Fundacji na rzecz Wolności Mediów (FLIP) wynika, że w Kolumbii doszło do wzrostu przemocy wobec dziennikarzy. Pozarządowa organizacja z Bogoty szacuje, że w ubiegłym roku zaatakowano przedstawicieli mediów 768 razy, w tym dopuszczono się jednego zabójstwa. Od 1977 roku w Kolumbii zabito 164 dziennikarzy.

Czytaj też: Andrzej Poczobut napisał list z więzienia. "Nie mam złudzeń, pójdę do łagru"

(MAC, 30.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.