Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

15. w tym roku zabójstwo meksykańskiego dziennikarza

Dziennikarz został zastrzelony we własnym samochodzie przez napastników przejeżdżających na motocyklu (screen: YouTube/MILENIO)

W stanie Guerrero w południowym Meksyku, w mieście Chilpancingo, zginął kolejny dziennikarz. Fredid Roman został zastrzelony we własnym samochodzie przez napastników przejeżdżających na motocyklu.

Fredid Roman redagował serwis internetowy Rzeczywistość Guerrero, skupiający się głównie na lokalnej polityce.

Czytaj też: Kolejny dziennikarz zamordowany w Meksyku

Dziennikarz został zabity niedługo po opublikowaniu artykułu na temat rzekomego udziału polityków w zaginięciu 43 studentów w 2014 roku, które śledczy nazwali w zeszłym tygodniu "przestępstwem państwowym”. Guerrero to stan, w którym regularnie ścierają się gangi narkotykowe, uzbrojeni strażnicy i inne grupy.

To już 15. meksykański dziennikarz zamordowany w tym roku. Niektóre źródła podają, że życie mogło stracić nawet 18 przedstawicieli mediów.

Czytaj też: Z rosyjskich serwisów znikają zachodnie filmy i seriale

(MAC, 24.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.