Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Andrzej Stanowski, krakowski dziennikarz sportowy

W swoich mediach społecznościowych Andrzeja Stanowskiego pożegnała jego ukochana Cracovia (screen: Facebook/Cracovia)

W wieku 83 lat, po walce z długą chorobą, zmarł we wtorek Andrzej Stanowski, dziennikarz sportowy związany z gazetami krakowskimi.

Stanowski rozpoczynał karierę ponad 50 lat temu w "Dzienniku Polskim", potem przeszedł do "Gazety Krakowskiej", z której na początku lat 90. XX wieku przeniósł się do "Czasu Krakowskiego", by wrócić ostatecznie do "Dziennika Polskiego". Dla krakowskich gazet relacjonował nie tylko lokalne imprezy sportowe, ale również mistrzostwa świata w różnych dyscyplinach oraz letnie i zimowe igrzyska olimpijskie od Moskwy w 1980 roku po Vancouver w roku 2010.

Andrzej Stanowski był nie tylko dziennikarzem, ale i zagorzałym kibicem. Kibicował "swojej" Cracovii, która we wtorek pożegnała go na swojej klubowej stronie i w mediach społecznościowych. "Mocno wspierał ekipę Cracovii, zarówno jej sekcję piłkarską, jak i hokejową. Do ostatnich dni żywo interesował się sprawami krakowskiego sportu. Miejski Klub Sportowy Cracovia SSA składa wyrazy współczucia najbliższej rodzinie i wszystkim, którym Pan Andrzej był bliski" – napisano na stronie klubu.

Jego syn, dziennikarz Rafał Stanowski, w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" podkreślał, że do ostatniego dnia, już leżąc w szpitalu, jego ojciec na laptopie i telefonie oglądał mecze Cracovii i występy innych polskich sportowców. "Jeszcze w poniedziałek, już bardzo słabym głosem, w naszej ostatniej rozmowie komentował bieżące wydarzenia, to od niego dowiedziałem się, że Wisła kupiła napastnika z Hiszpanii" – mówił Rafał Stanowski.

(PAR, 24.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.