Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO tnie koszty i zwalnia

David Zaslav ma przeprowadzić koncern przez okres transformacji przy jak najmniejszych kosztach (fot. Wikimedia Commons)

HBO rozpoczęło serię zwolnień w ramach działań ograniczających koszty działającego od kwietnia br. koncernu Warner Bros. Discovery.

"The Wall Street Journal", opisując rozwój sytuacji, stwierdził, że z 70 zlikwidowanych miejsc pracy większość dotyczy serwisu streamingowego HBO Max. Dyrektor generalny koncernu David Zaslav od kwietnia zdążył już nadzorować zamknięcie serwisu CNN+ (zaledwie po miesiącu od jego otwarcia) czy wycofanie z realizacji filmów już będących w produkcji - "Batgirl" i "Scoob! Holiday". Wydał też decyzję o zaprzestaniu realizacji lokalnie produkowanych seriali, a ostatnio mówi się, że nie będą realizowane żadne seriale na potrzeby HBO Max.

Czytaj też: Graeme Souness w Sky Sports nazwał futbol "męską grą" i ma kłopoty

Jeszcze przed powstaniem Warner Bros. Discovery mówiło się o połączeniu serwisów streamingowych, a ostatnio zostało potwierdzone, iż HBO Max i Discovery+ utworzą jedną platformę. Oznaczałoby to zsumowanie 22 mln subskrypcji Discovery+ z 73,8 mln liczonymi łącznie dla HBO Max i telewizji HBO.

(MAC, 18.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.