Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Kropka TV" wycofana z sieci Biedronka za homofobiczną reklamę. Z rynku zniknie w październiku

Homofobiczna reklama nie miała wpływu na decyzję o końcu ukazywania się pisma "Kropka TV" (screen: queer.pl)

Magazyn telewizyjny "Kropka TV" (Edipresse Kolekcje) w zeszły piątek został wycofany ze sprzedaży w sieci marketów Biedronka z powodu homofobicznej reklamy. A pod koniec października zniknie z rynku.

"Nie pozwól, by za plecami nazywano cię gejem" – brzmi hasło pełnokolumnowej reklamy opublikowanej w "Kropka TV" – tygodniku telewizyjnym, kolportowanym w sieci handlowej Biedronka.

Czytaj też: Prywatni nadawcy zwlekają z pozwem przeciwko Skarbowi Państwa za faworyzowanie TVP

W reklamie pojawia się również słowo "pedał", a kobiety określane są jako "baby", "sztuki", "laski" i "dziewczynki", służące do "wyrywania" i "napalone".

Press

"Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofobicznych treści naruszających godność" – napisano w oświadczeniu (screen: queer.pl)

Na homofobiczną reklamę uwagę zwrócił portal LGBT+ Queer.pl. Po jego publikacji Biedronka wycofała cały nakład tygodnika ze sklepów.

Czytaj też: Będzie śledztwo w sprawie brutalnego zatrzymania fotoreporterów na granicy

Sieć wystosowała też oświadczenie, które przesłała redakcji portalu Queer: "Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofobicznych treści naruszających godność. Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy wydawcą Kropki.tv i nie odpowiadamy za treści publikowane przez innych reklamodawców akceptowanych przez wydawcę. W związku z zaistniałą sytuacją, podjęliśmy decyzję o wycofaniu z naszych sklepów całego nakładu numeru zawierającego niezgodne z wartościami naszej firmy treści" – napisano w oświadczeniu.

Jak się dowiadujemy, przed mniej więcej dziesięcioma dniami wydawca "Kropki TV" zaczął informować kontrahentów, że tytuł przestanie się ukazywać z końcem października 2022 roku. Kilkanaście osób współpracujących z "Kropką TV" szuka pracy. Dyrektorem zarządzającym tytułu jest Amadeusz Król, były wydawca tygodnika "Wprost".

Czytaj też: Agnieszka Burzyńska nie będzie już komentować polityki w "Fakcie" i Onecie

(PAR, CP, 16.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.