Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat podnosi kablówkom opłaty za swoje kanały, tłumaczy to wzrostem cen kontentu

Zmiany w cenniku mają dotyczyć kolejnych umów, zawieranych po wygaśnięciu obecnych kontraktów (fot. Pixabay.com)

Telewizja Polsat zaplanowała kolejne podwyżki dla sieci kablowych za reemisję jej kanałów – wynika z informacji Press.pl. Ceny mają wzrosnąć o 30 proc.

Polsat tłumaczy kablówkom, że podwyżki są spowodowane wzrostem kosztów kontentu telewizyjnego, czyli programów, filmów i seriali. Zmiany w cenniku mają dotyczyć kolejnych umów, zawieranych po wygaśnięciu obecnych kontraktów. Podwyżki będą jednak rozłożone w czasie. Najpierw ceny wzrosną o 15 proc., a po kilkunastu miesiącach po podpisaniu umowy o kolejne 15 proc.

Czytaj też: "Fakty" najchętniej oglądanym programem informacyjnym w lipcu

– Tradycyjnie nie wypowiadamy się publicznie na tematy związane z warunkami umów, jakie łączą nas z naszymi partnerami biznesowymi – mówi Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus.

Poprzednie podwyżki Telewizja Polsat wprowadziła w 2019 roku. Wtedy był to wzrost aż o 131,5 proc. – z 2 zł do 4,63 zł netto miesięcznie od abonenta za paczkę kanałów Polsatu. Z tego powodu z końcem 2020 roku stacje Polsatu chciała wyłączyć sieć Multimedia Polska. Tłumaczono to "rażącymi podwyżkami narzucanymi przez nadawcę". Ostatecznie jednak operator i Telewizja Polsat doszli do porozumienia, a kanały pozostały w ofercie Multimedia Polska.

Przedstawiciele operatorów, z którymi rozmawialiśmy, teraz też rozważają rezygnację z dystrybucji płatnych kanałów Polsatu i zastąpienie ich stacjami innych nadawców. Na razie nie chcą jednak wypowiadać się publicznie ze względu na prowadzone z Telewizją Polsat rozmowy.

Czytaj też: Jan Pospieszalski wrócił do marki "Warto rozmawiać", ale TVP nie chce z nim współpracować

(MNIE, 12.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.