Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

To już dziś. Canal+ pokaże debiut Lewego w LaLiga 4-godzinnym programie

W drugiej kolejce mecz Barcelony z Robertem Lewandowskim w składzie trafi do Eleven Sports 1 (screen: YouTube/FC Barcelona)

Canal+ Premium i Canal+ Online, które przeprowadzą transmisję z debiutu Roberta Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej, przygotowują z tej okazji specjalne studio piłkarskie, a do Barcelony wysyłają komentatorów i reporterów. Mecz szeroko skomentują także m.in. drugi telewizyjny nadawca LaLiga – Eleven Sports 1 czy Onet.pl z "Przeglądem Sportowym".

Studio przed meczem FC Barcelona - Rayo Vallecano w Canal+ Premium i Canal+ online rozpocznie się w sobotę o 20. Jego prowadzącym będzie Łukasz Wiśniowski, a reporterami na murawie Camp Nou – Maja Strzelczyk i Gerard Badia. Transmisja meczu rozpocznie się o 20.55.

Podział praw korzystny dla Eleven Sports i Canal+

Komentarz z Barcelony zapewnią Adam Marchliński i Tomasz Ćwiąkała. Po meczu przewidziano ciąg dalszy studia z analizami i komentarzami. Ma ono potrwać do 23.45. Oczywistością było, że mecz trafi do głównego kanału, w Canal+ Sport w tym czasie pokazywana będzie liga polska.

Czytaj też: Viaplay zaoferuje klientom rekompensaty za kolejne kłopoty techniczne

W następnej kolejce mecz FC Barcelona trafi do Eleven Sports 1. Stacje dzielą się bowiem prawami do ligi hiszpańskiej – do sezonu 2025/2026. – Eleven Sports w najbliższych kolejkach będzie transmitować spotkania Real Sociedad - FC Barcelona (21.08) oraz Sevilla FC - FC Barcelona (3.09). O naszych planach związanych z oprawą do starcia z Realem Sociedad będziemy mogli poinformować w przyszłym tygodniu – podaje stacja.

W ramach umowy Eleven Sports i Canal+ pokazują po pięć spotkań hiszpańskiej ekstraklasy w każdej kolejce i na zmianę mecz pierwszego wyboru. Wyjątkiem są spotkania Real Madryt - FC Barcelona, nadawane równolegle w obu stacjach.

Maciej Akimow, prezes agencji marketingu sportowego Shark Agency ocenia, że taki podział praw jest korzystny dla obu nadawców. – Eleven Sports i Canal+ zwykle u operatorów telewizyjnych są już pakietowane razem. Kibice więc wiele nie tracą na tym, że prawa do ligi hiszpańskiej ma dwóch nadawców. Ponadto między Eleven Sports i Canal+ jest możliwa większa synergia niż z Viaplay, który działa jako odrębna platforma i dopiero buduje oferty łączone z innymi operatorami – stwierdza Akimow.

Debiut Lewandowskiego w mediach

Eleven Sports, choć nie pokaże pierwszego meczu Roberta Lewandowskiego w lidze hiszpańskiej zapowiada, że jego debiut będzie omawiany w programie emitowanym po zakończeniu spotkania. – Jeśli Robert Lewandowski zadebiutuje już w ten weekend, to będziemy o tym rozmawiać w programie "Eleven Gol Live", który rozpocznie się zaraz po meczu Barcelony z Rayo Vallecano – podaje stacja.

Czytaj też: Ruszył serwis tworzony przez połączone redakcje "Przeglądu Sportowego" i Onetu

O spotkaniu szeroko ma też informować Onet.pl. – W PS Onet będziemy pisać teksty, będzie relacja na żywo, będą zapowiedzi przed i podsumowania po meczu. Na pewno porozmawiamy o tym w "Misji Futbol" – mówi Jacek Stańczyk, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego Onet. Jak dodaje, portal nie wysyła korespondenta na pierwszy mecz Lewandowskiego w La Liga. – Korespondenta mieliśmy podczas touru Barcelony w USA i podczas prezentacji na Camp Nou. Nasz korespondent był też obecny podczas meczu z UNAM Pumas – zaznacza jednak Stańczyk.

Inne media debiutowi kapitana reprezentacji Polski także poświęcą wiele miejsca. W internecie przez kilka godzin meczem będzie zajmować się Kanał Sportowy, choć nie podaje szczegółów.

Fala optymizmu związana z Robertem Lewandowskim

Zdaniem Macieja Akimowa, prezesa agencji marketingu sportowego Shark Agency, media poświęcają Robertowi Lewandowskiemu dużo miejsca na swoich łamach, bo po statystykach i wynikach oglądalności wiedzą, jakie są oczekiwania ich odbiorców.

Czytaj też: Przejście Roberta Lewandowskiego do Barcelony może odebrać widzów Viaplay

– Na razie obserwujemy falę optymizmu związaną z Robertem Lewandowskim w lidze hiszpańskiej. To naturalne, że przy jego pierwszym ligowym meczu wszystkie oczy będą zwrócone właśnie na niego i na to spotkanie – mówi.

Według Akimowa duży wzrost popularności ligi hiszpańskiej będzie można obserwować tylko na początku rozgrywek. Później nastąpi jej stabilizacja. – Liczba osób, która jest w stanie konsumować taką rozrywkę, jest tak naprawdę ograniczona. Większą popularnością mogą cieszyć się mecze Ligi Mistrzów z udziałem Lewandowskiego. W tym przypadku zainteresowanie kibiców i mediów może tylko rosnąć. Pod względem zasięgów w mediach będą to wyniki podobne do meczów reprezentacji Polski – ocenia Akimow.

Czytaj też: Od marca zdrożeje subskrypcja Viaplay - z 34 zł do 55 zł

(MNIE, 13.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.