Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ Sport w Czechach i na Słowacji ruszył dzień przed startem Premier League

Docelowo czeskie studio Canal+ Sport ma funkcjonować z Pragi (screen: Parabola.cz)

W czwartek, dzień przed dzisiejszym rozpoczęciem sezonu piłkarskiej ligi angielskiej, w Czechach i na Słowacji wystartował Canal+ Sport. Jego główną atrakcją mają być transmisje meczów Premier League. Nadawca przygotowuje kolejne kanały tematyczne, dostępne dla abonentów platformy satelitarnej Skylink.

Po uruchumieniu kanału sportowego, Canal+ Luxemburg przygotuje kanał filmowy i serialowy.

Startujące Canal+ Sport CZ i Canal+ Sport SK będą prezentować te same treści, a jedyna różnica ma tkwić w zawartości bloków reklamowych. Emisja wyłącznie w rozdzielczości HD. Pierwsza transmisja w piątek 5 sierpnia z meczu Crystal Palace - Arsenal o godz. 21.

Czytaj też: EA Sports będzie sponsorem tytularnym hiszpańskiej ligi piłkarskiej

Spółka Canal+ na terytorium Czech i Słowacji dysponuje prawami do transmisji wszystkich 380 meczów Premier League. Oferta zostanie wzbogacona o wywiady z piłkarzami i magazyny o lidze. Relacje będą prowadzone z Wielkiej Brytanii przez Polskę i Czechy. W Czechach ma znajdować się studio telewizyjne, a cały obsługa techniczna w Polsce. Natomiast Canal+ w Polsce po ponad 20 latach stracił prawa do ligi angielskiej na rzecz Viaplay. Po uzyskaniu sublicencji zostały mu dwa mecze w tygodniu i cotygodniowy magazyn.

Czeski i słowacki Canal+ Sport znajdzie się w pakietach platformy Skylink i usługi internetowej Skylink Live TV, a także w pakietach Skylink TV pre Orange.

Czytaj też: Leroy Merlin najbardziej aktywny reklamowo w TVN

(MAC, 05.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.