Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piers Morgan na liście 39 Brytyjczyków z zakazem wjazdu do Rosji

Piers Morgan nie zawsze mówi to, co ludzie chcieliby usłyszeć. Tym bardziej wyjątkowo drażliwi Rosjanie (fot. Wikimedia Commons/iDominick)

Jeden z najbardziej znanych brytyjskich dziennikarzy Piers Morgan znalazł się na liście 39 Brytyjczyków, którym Rosja zakazała wjazdu do swojego kraju. Jest w sumie 12 przedstawicieli mediów, także z "The Times", "The Guardian", "The Telegraph", "The Economist", "The Sun", BBC oraz kanałów telewizyjnych ITV i Sky News.

Są na tej liście również m.in. były brytyjski premier David Cameron, lider Partii Pracy Keir Starmer, członek Izby Lordów George Robertson, sekretarze gabinetu ministrów Szkocji Angus Robertson i Fiona Hyslop, czy szef Brytyjsko-Ukraińskiej Izby Handlowej Bate Toms.

Czytaj też: Piłkarski mecz Angielek z Niemkami w finale Euro zdobył rekordową widownię

"Postanowiono umieścić na rosyjskiej 'liście stop' wielu brytyjskich polityków, biznesmenów i dziennikarzy, którzy przyczyniają się do wrogiego kursu Londynu, mającego na celu demonizowanie naszego kraju i przyczynianie się do jego międzynarodowej izolacji" – napisał rosyjski MSZ w poniedziałkowym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej.

Już w czerwcu Moskwa zakazała dziesiątkom brytyjskich dziennikarzy, przedstawicieli mediów i władz wjazdu do kraju w odpowiedzi na zachodnie sankcje i "rozpowszechnianie fałszywych informacji o Rosji”. W sumie ponad 200 Brytyjczyków, w tym większość czołowych polityków, ma zakaz wjazdu.

Otwierający listę ludzi mediów Piers Morgan to także najbardziej kontrowersyjna z postaci. 57-letni obecnie brytyjski dziennikarz i prezenter telewizyjny pracował w brytyjskich tabloidach: "The Sun", "Daily Mirror", "News of the World". W wieku 29 lat był najmłodszym naczelnym ogólnokrajowego dziennika w brytyjskiej historii. W latach 2011-2014 prowadził program "Piers Morgan Live" na antenie CNN. Przez kilkanaście lat był gospodarzem "Good Morning Britain" w ITV. Odszedł po kłótni na antenie ze współprowadzącym Alexem Beresfordem na temat wywiadu Oprah Winfrey z Meghan Markle.

Czytaj też: Państwowa Inspekcja Pracy nie potwierdziła zarzutów o mobbing w "Newsweeku". "Moje życie zamieniono w koszmar"

Od kwietnia br. ma własny show "Uncensored" w nowej telewizji informacyjnej TalkTV, należącej do imperium medialnego Ruperta Murdocha.

(MAC, 03.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.