Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Journalismfund.eu przyznaje granty na projekty śledcze dotyczące zmian klimatu

Materiały śledcze poświęcone zmianom klimatu w Europie muszą być opublikowane przez co najmniej dwa media informacyjne, z czego jedno z nich powinno mieć siedzibę w Europie (fot. Pixabay)

Tylko do 28 lipca do południa przyjmowane są zgłoszenia na granty organizacji Journalismfund.eu. Dofinansowanie przyznawane jest na projekty śledcze dotyczących skutków zmian klimatu w Europie.

O środki mogą ubiegać się również dziennikarze z Polski. Wniosek złożyć mogą międzynarodowe zespoły składające się z co najmniej dwóch dziennikarzy pracujących w dwóch różnych krajach. Materiały śledcze poświęcone zmianom klimatom w Europie muszą być opublikowane przez co najmniej dwa media informacyjne, z czego jedno z nich powinno mieć siedzibę w Europie.

Czytaj też: W 2021 roku Radio Nowy Świat kosztowało 6,5 mln zł. Do stacji dołączył Sławomir Gołębiowski z TVN

Granty przeznaczone są na wynagrodzenia dziennikarzy za pracę przy projekcie oraz koszty związane z logistyką, tłumaczeniami i pomocą prawną niezbędną do realizacji śledztwa. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Na dofinansowanie dla zespołów śledczych przeznaczono w sumie 400 tys. euro.

(MZD, 27.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.