Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Uwaga, dziennikarze lokalni! Rusza nabór do e-Journalism Academy i e-Journalism University SML

Kampusy i uniwersytet e-Dziennikarstwa zostały pierwszy raz zorganizowane w ubiegłym roku (screen: e-Journalism University)

Stowarzyszenie Mediów Lokalnych uruchomi niebawem zapisy do swoich dwóch projektów edukacyjnych: e-Journalism Academy i e-Journalism University. Oba mają przygotowywać dziennikarzy lokalnych do pracy z nowoczesnymi mediami.

Pierwszy z projektów - e-Journalism Academy - to pięciodniowe spotkanie organizowane w Mielcu z wykładami i warsztatami oraz czasem na integrację. Tematyka zajęć skupia się na mediach internetowych. Będą zajęcia z SEO, umiejętności korzystania z obrazu, filmu czy dźwięku.

- Element integracji jest w naszym środowisku bardzo istotny - podkreśla Bogdan Rojkowicz, organizator szkoleń, szef wydawnictwa Korso, które wydaje na Podkarpaciu sześć tytułów w druku i online. - Dziennikarze lokalni skupieni są zwykle na swoim terenie, a na tych szkoleniach mają okazję poznać kolegów z innych części Polski i wymienić doświadczenia.

Udział w e-Journalism Academy (zajęcia, wyżywienie i zakwaterowanie) jest bezpłatny. Dziennikarz musi pokryć tylko koszty dojazdu. W każdym z trzech zaplanowanych na wrzesień (5, 12 i 19 września) spotkań będzie mogło wziąć udział 25 dziennikarzy.

Zajęcia e-Journalism University są znacznie obszerniejsze, ale odbywają się w formie 2-3 godzinnych webinariów. W ubiegłym roku obejmowały trzy semestry na 21 katedrach, m.in. SEO, foto, video, researchu, analizy danych. Obecny projekt rozpocznie się w październiku i będzie trwał przez cztery dwumiesięczne okresy.

Zajęcia są płatne, choć jak zaznacza Rojkowicz, opłata została wprowadzona po to, by uniknąć niepotrzebnego blokowania miejsc. Za 12-16 godzin zajęć w jednej katedrze uczestnik lub jego wydawnictwo musi zapłacić 100 zł brutto. Jeżeli wybierze więcej katedr, może liczyć na zniżki.

Nabór na zajęcia e-Journalism University zaplanowano na jesień. W każdych zajęciach będzie mogło wziąć udział od 70 do 100 dziennikarzy lokalnych. Nabór na wrześniowe kampusy rozpocznie się niebawem, gdy ostatecznie zostanie ustalona lista wykładowców.

(PAR, 26.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.