Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz BBC pobity na Sri Lance

Rzecznik policji zapytany o zdarzenie odpowiedział, że nic o nim nie wie – nagranie trafiło jednak do sieci (screen: YouTube/BBC News Tamil)

Siły bezpieczeństwa na Sri Lance przeprowadziły nalot na główny antyrządowy obóz protestujących w Kolombo, stolicy kraju. W trakcie interwencji pobity został dziennikarz BBC.

Podczas nalotu filmujący wydarzenia wysłannik brytyjskiego nadawcy został pobity przez żołnierzy, a jeden z nich usunął filmy z jego telefonu. Rzecznik policji zapytany o to zdarzenie odpowiedział, że nic o nim nie wie. Nagranie trafiło jednak do sieci. W sumie służby zatrzymały dziewięć osób, w tym dwie ranne.

Czytaj też: Sierakowski po udanej zbiórce na Bayraktar: "Dwa scenariusze, co stanie się z pieniędzmi"

Mimo zmian na szczytach władzy chaos w kraju nie ustaje. W piątek rano siły bezpieczeństwa przeprowadziły nalot na główny antyrządowy obóz przed kancelarią prezydenta w stolicy. Wzięły w nim udział setki żołnierzy i policyjnych komandosów. Kilka godzin przed tym, jak uczestnicy protestów mieli opuścić to miejsce. Policja opisała swoje działania jako "specjalną operację przejęcia kontroli nad sekretariatem prezydenta”.

(MAC, 25.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.