Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marina Owsiannikowa zatrzymana przez rosyjską policję, a następnie zwolniona

Marina Owsiannikowa dba, aby było o niej głośno (screen: Twitter.com/bbcrussian)

Rosyjska policja zatrzymała, a następnie zwolniła dziennikarkę Marinę Owsiannikową, która w marcu zasłynęła tym, że przerwała program na żywo w państwowej stacji telewizyjnej Pierwyj Kanał, prezentując hasła potępiające agresję na Ukrainę.

Zatrzymanie nastąpiło w niedzielę kilka dni po tym, jak 44-letnia Owsiannikowa demonstrowała samotnie przed Kremlem z plakatem krytykującym rosyjską agresję i prezydenta Władimira Putina.

Niedługo potem Owsiannikova opublikowała swoje zdjęcia w towarzystwie dwóch psów na swojej stronie na Facebooku. "Poszłam na spacer z psami. Gdy wyszłam za bramę, podeszli do mnie ludzie w mundurach” - napisała. 

Trzy godziny później napisała, że została zwolniona. "Jestem w domu. Wszystko jest w porządku” - napisała na swojej stronie na Facebooku. "Ale teraz wiem, że zawsze najlepiej zabrać ze sobą walizkę i paszport, jeśli wychodzisz z domu”.

Czytaj też: Rosyjska telewizja RT otworzy przedstawicielstwo w Serbii

W połowie marca Marina Owsiannikowa dała się poznać światu poprzez głośny happening, który przeprowadziła w ramach antywojennego protestu w trakcie wiadomości nadawanych przez rosyjską stację rządową Pierwyj Kanał. Pojawiła się wówczas za plecami prezenterki z plakatem opatrzonym hasłami przeciwko wojnie w Ukrainie. Otrzymała grzywnę administracyjną, a następnie wyjechała do Niemiec pracować dla "Die Welt". Jak podaje BBC, niedawno wróciła do Rosji, tłumacząc to okolicznościami rodzinnymi oraz zakończeniem podpisanego wcześniej kontraktu.

(MAC, 18.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.