Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viaplay spróbuje przejąć Premier Sports na rynku brytyjskim

Viaplay zamierza wejść na rynek brytyjski z przytupem

Viaplay prowadzi rozmowy w sprawie zakupu Premier Sports, co ma wzmocnić wprowadzenie platformy na rynek brytyjski. Tak podaje Bloomberg sugerując, że umowa może zostać zawarta do końca miesiąca.

Linearny kanał telewizyjny Premier Sports jest dostępny w Sky i Virgin Media. Ma również własną aplikację do przesyłania strumieniowego. Dysponuje prawami do piłkarskiej ligi szkockiej, hiszpańskiej La Liga i Rugby League. Został założony w 2009 roku przez Michaela O’Rourke, irlandzkiego biznesmena, który był również partnerem w Setanta Sports.

Czytaj też: DAZN chce kupić Eleven Sports

Skandynawska platforma streamingowa Viaplay wystartuje jeszcze w tym roku. Na terenie Wielkiej Brytanii należą do niej prawa do meczów piłkarskich reprezentacji Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Posiada również brytyjskie prawa do National Hockey League (NHL) do końca sezonu 2026/2027.

Rynek sportów premium w Wielkiej Brytanii jest coraz bardziej napięty, ponieważ Premier, Sky, DAZN i BT Sport należąca do właściciela Eurosportu, Discovery, walczą o kolejne praw do wydarzeń sportowych.

Czytaj też: Nieżyjący dziennikarz "GW" oczyszczony z zarzutów o molestowanie. Wyrok prawomocny

(MAC, 15.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.