Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prof. Tadeusz Kowalski kandydatem Senatu do KRRiT

Tadeusz Kowalski jest dwukrotnym członkiem rady nadzorczej TVP (fot. Wojciech Artyniew/Press)

Medioznawca prof. Tadeusz Kowalski jest kandydatem Senatu na członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

We wtorek 19 lipca kandydaturę prof. Kowalskiego opiniować będzie senacka komisja kultury i środków przekazu. Zgłosiła go grupa 22 senatorów z opozycji, która ma większość w Senacie.

Czytaj też: Asystent Tomasza Lisa nie pracuje już w Ringier Axel Springer Polska

Tadeusz Kowalski jest profesorem w Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2003-2005 i 2011-2016 był członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej, w tym od 2004 do 2005 roku jej przewodniczącym. Od 2006 do 2010 roku zasiadał natomiast w radzie programowej TVP. Był dyrektorem Filmoteki Narodowej (2008-2015). Jest współautorem pierwszej ustawy o radiofonii i telewizji z 1992 roku.

Obecna sześcioletnia kadencja członków Krajowej Rady upływa we wrześniu 2022 roku. Zgodnie z przepisami nie mogą być oni powołani na kolejną pełną kadencję.

Po dwóch członków KRRiT powołują prezydent RP i Sejm, a jednego wybiera Senat.

Czytaj też: Grupa Zbigniewa Benbenka zwiększyła wynik EBITDA o 28 proc.

(KOZ, 14.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.