Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sejm w przyszłym tygodniu ma powołać członków RMN. Jedna niespodzianka

Krzysztof Czabański, tak jak Joanna Lichocka, ma zostać powołany w RMN na drugą kadencję (fot. Piotr Mołecki/East News)

Sejm w przyszłym tygodniu powoła zgłoszonych przez klub Prawo i Sprawiedliwości członków Rady Mediów Narodowych.

Sześcioletnia kadencja Elżbiety Kruk, Joanny Lichockiej i Krzysztofa Czabańskiego upływa w piątek 22 lipca. Klub PiS do RMN na kolejną kadencję - obok Lichockiej i Czabańskiego - nie zgłosił europosłanki Elżbiety Kruk, a posła tej partii Piotra Babinetza. 

Najbliższe posiedzenie Sejmu - ostatnie przed wakacyjną przerwą - odbędzie się w dniach 20-22 lipca. Sejm na stronie internetowej podaje, że jego porządek może być uzupełniony o wybór członków RMN.

Natomiast 26 lipca wygasa kadencja Juliusza Brauna, członka RMN powołanego przez prezydenta. Kandydaturę Brauna zgłosiła w 2016 roku Platforma Obywatelska. Na jego miejsce Koalicja Obywatelska zgłosiła posła Pawła Olszewskiego, a Lewica - posła Marka Rutkę.

"Prezydent RP nie powołał dotychczas nowego członka Rady Mediów Narodowych. Sprawa pozostaje w toku procedury nominacyjnej" - przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe Kancelarii Prezydenta.

Członkiem RMN jest również poseł koła parlamentarnego PPS Robert Kwiatkowski, którego sześcioletnia kadencja rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. 

Rada powołuje i odwołuje władze mediów publicznych: Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, publicznych rozgłośni regionalnych i Polskiej Agencji Prasowej.

(KOZ, 13.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.