Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump odwołany ze stanowiska dyrektora Trump Media & Technology

Amerykańskie sądy badają zgodność z prawem działań medialnej firmy Donalda Trumpa (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Jak wynika z dokumentów stanu Floryda, były prezydent USA Donald Trump oficjalnie został odwołany ze stanowiska dyrektora zarządu Trump Media & Technology Group (TMTG) na kilka tygodni przed doręczeniem firmie wezwania do sądu od władz federalnych.

Dokument z Departamentu Stanu ds. Korporacji na Florydzie wykazał również, że Donald Trump Jr i Kashyap Patel przestali sprawować stanowiska dyrektorów. Truth Social, platforma społecznościowa należąca do firmy, opublikowała post, że Donald Trump nadal pozostaje w zarządzie TMTG.

Czytaj też: Elon Musk zrywa porozumienie i rezygnuje z zakupu Twittera

Firma otrzymała wezwanie do sądu od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w dniu 27 czerwca, a 30 czerwca kolejne wezwanie do sądu federalnego w południowym dystrykcie Nowego Jorku.

W październiku TMTG zgodziło się na fuzję z firmą, która miała zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku. SEC i Urząd Regulacji Branży Finansowej od kilku miesięcy badają, czy transakcja jest zgodna z amerykańskim prawem.

Czytaj też: Maria Ressa przed groźbą kilkuletniego więzienia

(MAC, 11.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.