Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT wniosła skargę kasacyjną w sprawie koncesji TVN 24

KRRiT przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło ponad 19 miesięcy (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski wniósł skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który orzekł, że doszło do bezczynności KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN 24.

Jak przekazano "Presserwisowi", skarga kasacyjna wpłynęła do sądu pod koniec czerwca. KRRiT nie skomentowała sprawy.

Czytaj też: Operator TVP publicznie zwyzywał mężczyznę, bo ten miał go sprowokować

Pod koniec kwietnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że "doszło do bezczynności organu, która miała charakter rażącego naruszenia prawa".

KRRiT przedłużenie koncesji dla TVN 24 zajęło ponad 19 miesięcy. Koncesja wygasała 26 września 2021 roku. TVN wystąpił o jej przedłużenie już na początku lutego 2020 roku. KRRiT decyzję w tej sprawie podjęła cztery dni przed wygaśnięciem prawa do nadawania.

TVN, składając skargę na działanie regulatora, tłumaczył, że spółka chce, by "sąd zweryfikował przebieg postępowania rekoncesyjnego dla TVN 24 i wskazał prawidłowy wzorzec zachowania KRRiT we wszystkich podobnych postępowaniach, co będzie miało znaczenie dla wszystkich nadawców funkcjonujących w Polsce".

Czytaj też: Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej" tymczasowo zastąpi Tomasza Lisa w "Poranku Tok FM"

TVN wyrok WSA przyjął z zadowoleniem. Zdaniem spółki decyzja sądu "potwierdza podnoszone wielokrotnie przez TVN zastrzeżenia odnoszące się do sposobu procedowania przez przewodniczącego KRRIT sprawy rekoncesji dla TVN 24". "Wskazanie, że bezczynność wiązała się z rażącym naruszeniem prawa jednoznacznie wskazuje, iż proces koncesyjny dla TVN 24 był odwlekany przez ponad półtora roku w sposób całkowicie bezprawny" – oświadczyło wówczas biuro prasowe.

(KOZ, 11.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.