Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotkanie w Bauerze po oskarżeniach o mobbing. Wydawnictwo przygotuje poradnik dla pracowników

W Wydawnictwie Bauer ma powstać pięcioosobowy zespół wybrany z grona pracowników, który miałby głos doradczy przy rozwiązywaniu problemów. – Zobaczymy, czy to nie utopia – mówi osoba z firmy (screen: bauer.pl/kontakt)

369 pracowników wzięło udział w spotkaniu z prezesem Tomaszem Namysłem i przedstawicielami kierownictwa Bauer Media Polska. – Zero tolerancji dla mobbingu i innych złych zachowań – zadeklarował prezes Wydawnictwa Bauer.

"Chcemy pracować nad odbudowaniem zaufania do zarządu. Działamy jednak w ramach regulaminów, procedur, a nie korytarzowych opowieści. Ale to, że my o czymś nie wiemy, nie znaczy, że problemu nie ma" – mówił podczas spotkania prezes Tomasz Namysł.

Bauer podejmuje kroki ws. mobbingu

Prezes podkreślił, że firma nie zamierza zamiatać spraw pod dywan. "Zero tolerancji dla niewłaściwych zachowań. Nie mówimy tylko o mobbingu, to najbardziej zaawansowana forma złego postępowania" – przyznał.

Czytaj też: Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej" tymczasowo zastąpi Tomasza Lisa w "Poranku Tok FM"

Prezes poinformował, że firma przygotowuje specjalny poradnik, co ma pomóc zorganizować pracę tak, by nikt nie był narażony na złe praktyki. Pracowników zachęca się do definiowania, czym są złe zachowania.

"Wiele osób na kierowniczych stanowiskach nie zdaje sobie sprawy, że zachowują się niewłaściwie. Będziemy szkolić kadrę menedżerską, jak wolno się zachowywać i pracowników, jak mają się zachowywać, gdy – w ich przekonaniu – są ofiarami przemocy psychicznej" – obiecywał prezes Namysł. Stwierdził też, że poważne konflikty będą w Bauerze rozwiązywane przez zawodowych mediatorów. Raz w miesiącu w firmie będą się odbywać ogólne spotkania dotyczące niewłaściwych zachowań.

"Zobaczymy, czy to nie utopia"

Ma też powstać pięcioosobowy zespół wybrany z grona pracowników, który miałby głos doradczy przy rozwiązywaniu problemów. – Zobaczymy, czy to nie utopia – mówi osoba z firmy, chcąca zachować anonimowość.

Czytaj też: Operator TVP publicznie zwyzywał mężczyznę, bo ten miał go sprowokować

Po spotkaniu "Presserwis" poprosił wydawnictwo o doprecyzowanie kilku kwestii. – Dziękuję za zadane pytania, ale nie komentujemy wewnętrznych spotkań z naszymi pracownikami – odpowiedziała Magdalena Ilkiewicz z biura komunikacji Bauer Media Polska.

Jednym z głównych powodów wewnętrznego spotkania firmy, w którym online uczestniczyła niespotykana dotąd liczba pracowników, była upubliczniona przez "Presserwis" sprawa Doroty Majewskiej, redaktorki "Chwili dla Ciebie", zapowiadającej wytoczenie procesu firmie za mobbing ze strony byłego szefa – Jarosława Mrozka. Bauer, mimo przejścia Mrozka na emeryturę, współpracował z nim jako autorem zewnętrznym. Po upublicznieniu sprawy postanowiono rozstać się z nim definitywnie.

W spotkaniu z prezesem, w którym uczestniczył też m.in. wydawca segmentu Marek Lasota, wzięli udział pracownicy nie tylko z Warszawy, ale i z Wrocławia. Ze wszystkich segmentów Bauera, reprezentujący czasopisma rozrywkowe, telewizyjne, jak i ekskluzywne. 

Firma, oprócz "Chwili dla Ciebie", wydaje m.in. "Twój Styl", "Kobietę i Życie", "Auto Moto", "Motor", "Świat Wiedzy", "Tele Tydzień".

Czytaj też: "Dziennik Polski" usuwa ze strony wywiad z prof. Mazurem za krytykę Polskiego Ładu

(MAC, 11.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.