Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Polski" usuwa ze strony wywiad z prof. Mazurem za krytykę Polskiego Ładu

Wywiad z profesorem Mazurem był na stronie przez zaledwie trzy godziny (screen: Dziennikpolski.pl)

Ze strony Dziennikpolski.pl (Polska Press) usunięto wywiad, w którym prof. Stanisław Mazur wyjaśniał, dlaczego Polski Ład doprowadzi do fatalnych skutków finansowych dla samorządów.

Przeprowadzony przez Zbigniewa Bartusia wywiad z profesorem Stanisławem Mazurem, rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, został opublikowany na stronie "Dziennika Polskiego" w sobotę ok. godz. 12. Tekst jednak ok. 15 usunięto, o czym poinformował sam prof. Mazur na Facebooku. "Nie znam przyczyn tej decyzji" – podkreślił.

Press

(screen: Facebook/Stanisław Mazur)

Wywiad niewygodny dla władzy?

Według części komentujących powodem miał być wydźwięk słów Mazura, który w artykule mówił, iż finansowe skutki Polskiego Ładu dla samorządu Miasta Krakowa "będą fatalne". Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, napisał, że "prawda boli". Marcin Pulit, prezes zarządu Inpress, stwierdził, że "wywiad już nie wróci na stronę, ponieważ jest niewygodny dla władzy".

Czytaj też: Operator TVP publicznie zwyzywał mężczyznę, bo ten miał go sprowokować

Redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" Wojciech Mucha wyjaśnia, że decyzja o usunięciu wywiadu nie miała żadnego związku z jego treścią. – Wywiad był niezgłoszony na kolegium i opublikowany samowolnie bez konsultacji z kierownictwem redakcji – mówi "Presserwisowi". Dodaje, że za całokształt wydania odpowiada redaktor naczelny, więc decyzja nie powinna dziwić.

Mucha zwraca też uwagę, że temat negatywnego wpływu Polskiego Ładu na samorządy nie jest i nie będzie zamiatany przez gazetę pod dywan. Wskazuje na artykuł Klaudii Warzechy z 6 lipca, którego tytuł brzmi "Według ekspertów z UEK Polski Ład rujnuje finanse samorządów". – Planujemy kontynuację tego tematu – kończy.

Zbigniew Bartuś, autor wywiadu, nie odpowiedział na pytania "Presserwisu", czy zgadza się z decyzją redakcji.

Czytaj też: Agnieszka Wiśniewska z "Krytyki Politycznej" tymczasowo zastąpi Tomasza Lisa w "Poranku Tok FM"

(KAP, 11.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.