Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja zaostrza kary dla zagranicznych gigantów cyfrowych

W skrajnych przypadkach Roskomnadzor będzie nakładać grzywny w wysokości nawet 20 proc. rocznych obrotów

Rosja zatwierdziła projekt ustawy przewidujący surowsze kary dla zagranicznych firm cyfrowych, które nie otworzą w tym kraju swoich biur.

Zagraniczni giganci mediów społecznościowych, które mają w Rosji co najmniej 500 tys. użytkowników dziennie, od 1 lipca 2021 roku są zobowiązani do otwierania biur w tym kraju, ale do tej pory tego nakazu przeważnie nie egzekwowano. Teraz będą na nich nakładane grzywny, które mogą sięgać nawet 20 proc. obrotów firmy w Rosji.

Czytaj też: Elon Musk zrywa porozumienie i rezygnuje z zakupu Twittera

Państwowy regulator Roskomnadzor w listopadzie ub.r. wymienił 13 firm, które muszą założyć biura w Rosji. To m.in. Apple, Viber czy LikeMe (aplikacja do udostępniania zdjęć). Meta, którą Rosja uznała za winną "ekstremistycznej aktywności” w marcu br., nie jest już wymieniona w spisie. Jej platformy Facebook i Instagram są już w Rosji zakazane.

(MAC, 10.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.