Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Konta brytyjskiej armii na Twitterze i YouTubie zostały zhakowane

Konto brytyjskiej armii na YouTubie zostało przemianowane na Ark Invest (fot. Pixabay.com)

Brytyjska armia poinformowała, że jej konta na Twitterze i YouTubie zostały naruszone. Znalazły się tam treści niepublikowane przez właściciela kont.

W niedzielę 3 lipca wieczorem zweryfikowane konto @BritishArmy na Twitterze retweetowało posty promujące niewymienialne tokeny (NFT). Wojskowe konto na YouTubie zostało przemianowane na Ark Invest i pokazało kilka filmów dotyczących kryptowaluty.

Czytaj też: Apple wprowadza dodatkową ochronę przed Pegasusem

"Bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo informacji i rozwiązujemy ten problem. Dopóki śledztwo nie zostanie zakończone, niewłaściwe byłoby dalsze komentowanie" – stwierdził rzecznik brytyjskiej armii.

Press

Konto brytyjskiej armii retweetowało posty wychwalające zalety kryptowalut (screen: Twitter.com/British Army)

Konto brytyjskiej armii na Twitterze ma obecnie 362 tys. obserwujących, a kanał YouTube – 177 tys. subskrybentów.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

Ark Invest to nazwa globalnej firmy inwestycyjnej. Firma nie odpowiedziała na prośbę o komentarz przesłaną przez agencję Reutera za pośrednictwem poczty elektronicznej i strony internetowej.

(MAC, 09.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.