Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple wprowadza dodatkową ochronę przed Pegasusem

Lockdown mode ma wykluczyć najczęściej używane sposoby, za pomocą których hakerzy instalują złośliwe oprogramowanie (fot. Pixabay.com)

Z myślą o osobach szczególnie narażonych na szpiegowanie przez programy typu Pegasus Apple doda tryb zwiększający bezpieczeństwo.

Lockdown mode ma być dostępny jesienią dla urządzeń z systemami operacyjnymi iOS 16, iPadOS16 i macOS Ventura.

Czytaj też: Japonia wprowadza surowe kary za cybernękanie

Jak podał koncern w komunikacie, opcja ma dać "ekstremalny, opcjonalny poziom bezpieczeństwa niewielkiej liczbie użytkowników, którzy mogą być celami najbardziej zaawansowanych systemów cyfrowych zagrożeń".

Press

Telefony Apple (na zdjęciu siedziba firmy w Cupertino) będą jeszcze bezpieczniejsze wobec prób hakowania (fot. Wikimedia Commons/Arne Museler)

Uruchomienie tej opcji ma wykluczyć najczęściej używane sposoby, za pomocą których hakerzy instalują złośliwe oprogramowanie na urządzeniach. Chodzi m.in. o blokadę większości załączników dodanych do wiadomości, blokadę połączeń FaceTime od nieznanych użytkowników czy połączeń za pomocą kabli.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

(MAC, 08.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.