Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

WPP i rząd Ukrainy ogłosiły partnerstwo dla przyciągnięcia inwestorów

"Wspólnie jednoczymy się we wsparciu ukraińskiego rządu i obywateli w odbudowie gospodarki i państwa" - mówi Izabela Albrychiewicz (fot. materiały prasowe)

WPP i rząd Ukrainy ogłosiły partnerstwo, którego celem jest przyciągnięcie inwestycji na Ukrainę i pomoc w odbudowie jej gospodarki.

Współpracę między spółką a Ukrainą omówili Ołeksandr Tkaczenko, minister kultury i polityki informacyjnej Ukrainy, i Mark Read, CEO WPP, podczas tegorocznej odsłony festiwalu Cannes Lions. W jej ramach należące do grupy agencje z Ukrainy, Polski i Czech będą współpracować z ministrem nad inicjatywą "Advantage Ukraine", aby pokazać, że Ukraina jest otwarta na biznes. 

Inicjatywa będzie skierowana do liderów biznesów w regionie i na całym świecie. Jej celem jest zachęcenie firm do inwestycji wspierających odbudowę gospodarczą kraju. W prowadzonej na jej potrzeby kampanii agencje będą prezentować różnorodność talentów i wiedzy zawodowej w Ukrainie w różnych sektorach gospodarczych.

Polski oddział WPP wspiera uchodźców od początku wojny w Ukrainie. W rozmowie z "Presserwisem" Izabela Albrychiewicz, WPP/GroupM Poland, wylicza, że dzięki pracy WPP grupa zdołała przenieść z Ukrainy 127 osób. - To pracownicy naszych agencji z rodzinami. Do Polski trafiło 90 osób, do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej 37 osób - mówi. - Jestem niezmiernie dumna, że nasz zespół przyczynia się do tak wspaniałego projektu - dodaje. 

(KAP, 06.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.