Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Z Wami FM zamiast Polskiego Radia dla Ukrainy w Warszawie

Polskie Radio ponownie chciało objąć częstotliwość w Warszawie (fot. Pixabay.com)

Radio Z Wami FM dla mniejszości ukraińskiej w Polsce przejęło pasmo UKF w Warszawie po Polskim Radiu dla Ukrainy.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał Stowarzyszeniu Rozwoju Rozgłośni Radiowej w Elblągu, które jest powiązane z Grupą ZPR Media, pozwolenie na emisję okazjonalną w Warszawie na częstotliwości 100,6 MHz. Pojawiło się już tam Radio Z Wami FM. Zgoda na emisję obowiązuje od 1 do 30 lipca.

Czytaj też: Marta Malinowska przechodzi z Radia 357 do Newonce

Radio Z Wami FM nadaje też na podstawie czasowych zezwoleń w: Poznaniu (105,9 MHz), Łodzi (106,9 MHz), Białymstoku (94,8 MHz) i Szczecinie (101 MHz). Wszystkie te zgody obowiązują do 10 lipca.

Poprzednio pasmo 100,6 MHz w Warszawie zajmowało Polskie Radio z kanałem Polskie Radio dla Ukrainy. Zgoda na emisję stacji wygasła jednak z końcem czerwca. Polskie Radio dla Ukrainy jest nadal dostępne m.in. w Przemyślu (98,6 MHz, pozwolenie do 23 lipca) i Hrubieszowie (93,3 MHz, zgoda na emisję do 25 lipca).

Czytaj też: Rośnie liczba gospodarstw domowych odbierających kanały w nowym standardzie

Jak ustalił "Presserwis", Polskie Radio ponownie chciało objąć częstotliwość w Warszawie. Zgłosiło się też po nią m.in. Radio Zet ze swoim kanałem dla Ukraińców (Radio Zet Ukraina), który wcześniej nadawał już na 100,6 MHz. UKE chce jednak przyznawać to pasmo rotacyjnie różnym nadawcom.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał ponadto kolejną zgodę na emisję w Krakowie dla Fundacji Maidan, która retransmituje ukraińskie publiczne Radio Promin. Sygnał będzie mógł być obecny do 30 lipca, ale już nie na częstotliwości 100,5 MHz, lecz 98,3 MHz.

Czytaj też: Nowy „Press": Lichnerowicz i Górniak o wojnie, która nie jest kobietą, a także Lis, Grzędziński, Gebert oraz Jeleniewska z TikToka

(MNIE, 04.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.