Temat: film

Dział: KINO

Dodano: Czerwiec 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bob Chapek pozostanie prezesem Disneya przez kolejne trzy lata

Bob Chapek dla koncernu Disneya pracuje od 30 lat (fot. Wikimedia Commons/elisfkc2)

Rada dyrektorów The Walt Disney Company jednogłośnie przegłosowała przedłużenie kontraktu Boba Chapka – prezesa i dyrektora generalnego koncernu. Na kolejne trzy lata. 

63-letni Chapek został dyrektorem generalnym Disneya w lutym 2020 roku, zastępując Boba Igera krótko przed tym, gdy pandemia COVID-19 zakłóciła działalność firmy. Jego obecny kontrakt miał wygasnąć w lutym 2023 roku.

Czytaj też: Mobbing w Bauerze? Redaktorka "Chwili dla Ciebie" chce odszkodowania

Chapek jako prezes podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. Miał poważny konflikt z pracownikami z powodu milczenia w kwestii ustawy antygejowskiej na Florydzie, a aktorka Scarlett Johansson pozwała koncern za wprowadzenie filmu z jej udziałem pt. "Czarna wdowa" jednocześnie do kin i na platformę Disney+, co miało pozbawić ją części spodziewanych zarobków.

Chapek w koncernie pracuje od 30 lat. Wcześniej prowadził biznes parków rozrywki i dział produktów konsumenckich. Na jego korzyść zadziałał dynamiczny wzrost priorytetowej usługi firmy, czyli serwisu streamingowego Disney+, który na koniec pierwszego kwartału br. miał już 137,7 mln sprzedanych subskrypcji. Celem jest osiągnięcie od 230 do 260 mln subskrypcji do września 2024 roku.

Czytaj też: Płatna wersja Snapchata wystartowała w Stanach Zjednoczonych

(MAC, 30.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.