Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elvis Presley ma swój własny, bezpłatny kanał streamingowy

Elvis Presley przez 24 godziny na dobę, na razie tylko w USA (fot. Wikimedia Commons/RCA Records)

Zmarły w 1977 roku król rock and rolla ma własny, bezpłatny kanał streamingowy. Elvis Presley Channel jest uruchamiany jako projekt bezpłatny, wspierany reklamami. Jego rozwój zbiegł się ze święcącym triumfy w kinach filmem biograficznym "Elvis", w którym tytułową rolę odtwarza Austin Butler.

Elvis Presley Channel jest wspierany reklamami, prezentuje filmy, seriale i programy lifestylowe inspirowane postacią Presleya. Kanał bazować będzie na materiałach archiwalnych, ale też i na nowych programach poświęconych Elvisowi. Ofertę uzupełnią programy związane z innymi legendami muzyki, takimi jak Roy Orbison czy Johnny Cash.

Czytaj też: "Taniec z gwiazdami" w Polsacie nadal będzie w poniedziałki. Zatańczy Krzysztof Rutkowski

Projekt ma być realizowany na podstawie umowy, jaką firma medialna Cinedigm podpisała z Elvis Presley Enterprises, podmiotem zarządzającym spuścizną piosenkarza oraz ABG Entertainment. Na razie można go oglądać w Stanach Zjednoczonych. Dystrybuowany jest za pośrednictwem serwisów LG, Amazon Freevee, VIZIO WatchFree+, Xumo Comcast, Plex, Local Now Allen Media Group i Sling TV Dish Network. Będzie nadawany przez całą dobę.

W tym roku mija (konkretnie 16 sierpnia) 45. rocznica śmierci Elvisa Presleya. Oprócz filmu fabularnego w reżyserii Baza Luhrmanna (z udziałem także Toma Hanksa), na Netflixie będzie można oglądać serial animowany "Agent King", wychodzą też dwa albumy z piosenkami Elvisa wydane przez firmę Sony.

Czytaj też: Lis nie pojawi się na razie w Tok FM w roli komentatora. Żakowski nie komentuje

(MAC, 29.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.