Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie ćwierć miliona złotych zysku Telewizji Republika w 2021 roku

Zeszły rok był pierwszym, który Telewizja Republika – kierowana przez Tomasza Sakiewicza – zakończyła na plusie (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Telewizja Republika SA w 2021 roku zanotowała 228 tys. zł zysku netto – informuje "Presserwis" jej prezes Tomasz Sakiewicz. Zeszły rok był pierwszym, który Telewizja Republika zakończyła na plusie. W 2020 roku poniosła 1,5 mln zł straty.

Jak podaje nam Tomasz Sakiewicz, przychody spółki "zwiększyły się o milion, czyli nieznacznie ponad inflację". W 2020 roku uzyskała ona 15,7 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Czytaj też: Prezes TVP eksponowany podczas opolskiego festiwalu. "Pokazujemy to, na co mamy ochotę"

W sprawozdaniu za 2020 rok spółka oświadczyła, że "zgodnie z przewidywaniami rozstrzygnęły się wybory prezydenckie, zakończone zwycięstwem Prezydenta Andrzeja Dudy, co również miało stabilizujący wpływ na sytuację spółki".

W okresie marzec-maj 2022 roku TV Republika miała 0,1 proc. udziału w rynku (dane Nielsen Media.

Czytaj też: Władze TVP, Polskiego Radia i PAP z absolutorium za 2021 rok

(KOZ, 22.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.