Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Norwegia i Szwajcaria nie zablokują RT i Sputnika

Norweski rząd ocenił, że „społeczeństwo i opinia publiczna są w stanie oprzeć się próbom manipulacji ze strony rosyjskich mediów państwowych” (fot. Pixabay.com)

Norwegia i Szwajcaria zajęły inne stanowisko niż większość europejskich krajów w kwestii ograniczania rosyjskich rynków zbytu. Te kraje nie zablokują m.in. kontrolowanych przez Kreml nadawców – RT i Sputnika.

Według Europejskiej Platformy Organów Regulacyjnych (EPRA) wynika to w szczególności z silnej ochrony wolności wypowiedzi w tych krajach. W Norwegii już 26 kwietnia minister kultury i równości Anette Trettebergstuen ogłosiła, że zgodnie z zaleceniami norweskiego regulatora mediów NMA nie zostaną nałożone żadne sankcje wobec RT i Sputnika. Rząd ocenił, że „norweskie społeczeństwo i opinia publiczna są w stanie oprzeć się próbom manipulacji ze strony rosyjskich mediów państwowych”. NMA nadal uważa, że umiejętność korzystania z mediów jest najlepszym narzędziem przeciwko rosyjskiej propagandzie.

Czytaj też: Google w Rosji ogłasza bankructwo

Tymczasem Szwajcarska Rada Federalna, władza wykonawcza rządu federalnego Konfederacji Szwajcarskiej, postanowiła nie ograniczać dostępu do RT i Sputnika, mimo że śledzi postanowienia Unii Europejskiej w sprawie pozostałych sankcji. Rada Federalna uważa, że przeciwstawianie fałszywym informacjom faktów jest skuteczniejsze niż ich zakazywanie.

(MAC, 21.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.