Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W 2023 roku w Canal+ trzeci sezon "Belfra" ze Stuhrem, "Strange Angels" i "Sortownia"

Jednym z nowych seriali Canal+ będzie "Strange Angels" (fot. KOZ)

Canal+ w tym roku pokaże jeszcze trzy własne seriale, a na 2023 rok nadawca zapowiedział trzy kolejne tytuły, w tym kontynuację "Belfra" i "Sortownię", produkcję realizowaną wspólnie z Polsatem.

Po wakacjach, 2 września premierę w Canal+ będzie mieć serial "Minuta ciszy" z Robertem Więckiewiczem w roli głównej.

Branża pogrzebowa w polskim serialu

Według nadawcy jest to pierwszy polski serial pokazujący kulisy funkcjonowania branży pogrzebowej.

Czytaj też: Viaplay nadal nie radzi sobie z technologią. Zaszkodzi to w przetargu na Ekstraklasę?

– To niezwykłe podejście do zagadnienia śmierci i spojrzenie na kulisy tego biznesu, który jest dla nas bardzo tajemniczy, a właściwie bardzo powszechny. Prędzej czy później wszyscy będziemy mieli z nim do czynienia – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

W "Minucie ciszy" Więckiewiczowi partnerować będą Piotr Rogucki, Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. Sześcioodcinkowy serial wyreżyserował Jacek Lusiński, który jest również pomysłodawcą formatu.

Kolejne sezony "The Office PL" i "Kruka"

W październiku Canal+ pokaże drugi sezon serialu komediowego "The Office PL". Osią fabuły będą dalsze losy pracowników Kropliczanki oraz ich dwójki współprezesów –  Patrycji (Vanessa Aleksander) i Michała (Piotr Polak). Za scenariusz ponownie odpowiadają Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłłą i Mateuszem Zimnowodzkim, a za reżyserię Maciej Bochniak.

Czytaj też: Opolski festiwal oglądało w TVP więcej widzów niż rok temu

Z kolei na listopad zaplanowano emisję trzeciego sezonu serialu kryminalnego "Kruk" o inspektorze policji Adamie Kruku. W rolach głównych wystąpią: Michał Żurawski, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo. Autorem formatu jest Jakub Korolczuk. Serial reżyserują Maciej Pieprzyca i Adrian Panek.

W zeszły czwartek rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Strange Angels", łączącego elementy kryminału i thrillera z wątkiem supernatural. Produkcja będzie mieć premierę w 2023 roku. Jak zapowiada Canal+, jest to historia, w której zjawiska nadprzyrodzone i motywy historyczne wspólnie budują wielopiętrową zagadkę. Główna bohaterka, geolożka Lena, wraca do swojego rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć zaginioną córkę, z którą Lena wiele lat temu straciła kontakt i która jest podejrzana o uprowadzenie kilkorga dzieci. W głównych rolach wystąpią Karolina Kominek, Dawid Ogrodnik, Edyta Olszówka i Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Autorem zdjęć będzie Wojciech Węgrzyn. Za reżyserię odpowiada Mariusz Palej, a za scenariusz Agnieszka Szpila, Dominika Prejdova, Marcin Ciastoń i Katarzyna Tybinka. Kierownikiem literackim projektu jest Michał Oleszczyk.

Trzeci sezon "Belfra" i wspólny serial z Polsatem

Natomiast w sierpniu tego roku ruszą zdjęcia do trzeciego sezonu serialu "Belfer" z Maciejem Stuhrem w roli nauczyciela Pawła Zawadzkiego. – Kończymy castingi do pozostałych ról – mówiła Beata Ryczkowska. Reżyserem został Łukasz Grzegorzek. Nad scenariuszem pracują współautorka poprzednich sezonów Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski. Trzeci sezon "Belfra" będzie mieć premierę wiosną 2023 roku (pierwszy zadebiutował w 2016, a drugi – w 2017).

Czytaj też: KRRiT dostanie 6,8 mln zł na wynagrodzenia w związku z monitoringiem rynku audiowizualnego

Canal+ wspólnie z Polsatem wyprodukuje ośmioodcinkowy serial obyczajowy "Sortownia", który ma być historią lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali. Jak poinformowała Beata Barcz, producentka wykonawcza ds. filmów i seriali w Polsacie, zdjęcia rozpoczną się w sierpniu. Za reżyserię odpowiadać będzie Anna Kazejak, a za scenariusz – Wiktor Piątkowski, Monika Powalisz, Michał Wawrzecki i Joanna Kozłowska. Na razie nie podano obsady.

Premiera "Sortowni" przewidziana jest w pierwszej połowie 2023 roku w Canal+, Canal+ Online i Polsat Box Go. Najwcześniej po roku od emisji w Canal+ "Sortownia" trafi do ramówki Polsatu.

Czytaj też: NIK prowadzi kontrolę w Krajowym Instytucie Mediów

(KOZ, 21.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.