Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NIK prowadzi kontrolę w Krajowym Instytucie Mediów

Kontrola dotyczy bieżącego funkcjonowania KIM – kierowanego przez Mirosława Kalinowskiego – jako jednostki sektora finansów publicznych (fot. Kim.gov.pl)

Najwyższa Izba Kontroli od marca prowadzi kontrolę w Krajowym Instytucie Mediów – ustalił "Presserwis". Jest wniosek o przeprowadzenie kolejnej.

Z naszych informacji wynika, że KIM jest jedną z instytucji wydających środki publiczne objętych kontrolą przez NIK.

KIM i umowa na 23 mln złotych

Instytut przekazał "Presserwisowi", że kontrola dotyczy bieżącego funkcjonowania KIM jako jednostki sektora finansów publicznych. "We wszystkich działaniach Instytut kieruje się zasadą transparentności i poszanowania prawa, w tym Prawa zamówień publicznych" – zapewnia nas KIM.

Czytaj też: KRRiT dostanie 6,8 mln zł na wynagrodzenia w związku z monitoringiem rynku audiowizualnego

Krajowy Instytut Mediów 28 stycznia podpisał opiewającą na ponad 23 mln zł umowę z szerzej nieznaną firmą Alternatywa Polska na badanie słuchalności radia. Jej realizacja – w formie wywiadów telefonicznych – rozpoczęła się już dzień później. 

O kontrolę w KIM w związku z tym postępowaniem wystąpił do NIK klub parlamentarny Koalicja Polska. – Decyzja o ewentualnym podjęciu kontroli zapadnie w najbliższych tygodniach – informuje Tomasz Marzec z wydziału prasowego Izby.

Większościowym udziałowcem firmy Alternatywa Polska jest Dariusz Działak, który w przeszłości był szefem IT w SMG/KRC Poland, a następnie w Millward Brown. Mniejszościowy pakiet udziałów ma Tomasz Pawlak. Pawlak od października 2017 roku do marca 2019 był udziałowcem firmy Realizacja, której do 2021 roku współwłaścicielem był Mirosław Kalinowski, dyrektor Krajowego Instytutu Mediów.

Czytaj też: Opolski festiwal oglądało w TVP więcej widzów niż rok temu

(KOZ, 21.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.