Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Henryk Gołębiewski bohaterem najnowszej "Rozmowy z Człowiekiem"

Henryk Gołębiewski opowiada szczerze o swoim życiu i problemach (fot: Wikimedia Commons)

To nie są opowieści o rolach filmowych, ale rozważania o życiu i człowieczeństwie - tak swoją rozmowę z Henrykiem Gołębiewskim opisuje Mariusz Orłów, twórca cyklu "Rozmowa z Człowiekiem" na YouTube. Rozmowa z Gołębiewskim będzie trzecim odcinkiem serii.

- Żona w ciąży, ja mam raka. Mówię: jedno odchodzi, drugie przychodzi. Ale później sobie pomyślałem, że przecież ludzie wychodzą z tego, to dlaczego ja mam nie wyjść. Pozytywne myślenie bardzo dużo daje - mówi Henryk Gołębiewski, aktor uwielbiany przez kilka pokoleń w wywiadzie w programie "Rozmowa z Człowiekiem".

Starsze pokolenie zna go z kultowych seriali "Podróż za jeden uśmiech" czy "Wakacje z duchami". Zagrał w ponad 120 filmach, wcielając się w role od dziecięcego Pikadora przez nagrodzonego Złotą Kaczką Ediego po Ziutka z serialu "Lombard. Życie pod zastaw".

Henryk Gołębiewski, który w środę skończył 66 lat, opowiada o polskim kinie czasów jego dzieciństwa i młodości, o castingach aktorskich i ludzkim postrzeganiu świata na początku jego kariery, ale również o problemach, jakie spotkały go później. - Tematem rozmowy nie jest jednak kariera aktorska mojego gościa i jego przejścia, ale otwarcie na ludzi, jakie z nich wynika - mówi Mariusz Orłów, dziennikarz i pomysłodawca cyklu.

- To dosyć nietypowe podejście do rozmowy we współczesnych mediach - uważa dr Karina Banaszkiewicz, antropolog kultury i filmoznawczyni z Uniwersytetu Śląskiego. - Odbiorca nie jest przyzwyczajony do godzinnych rozmów z jednym rozmówcą. Ale jednocześnie te wolne, spokojne rozmowy wciągają. Można je też przerwać w dowolnym momencie i wrócić po pewnym czasie. Nic na tym nie tracą. 

Henryk Gołębiewski będzie trzecim gościem cyklu. Jak dotąd, na kanale programu - YouTube.com/rozmowazczlowiekiem można zobaczyć dwa wcześniejsze odcinki: rozmowę z Przemysławem Myszorem, gitarzystą Myslovitz, oraz z Aliną Markiewicz, dziennikarką, alpinistką i podróżniczką. Pierwszy z nich obejrzało do tej pory na YouTube ponad 2200 widzów. 

Premiera najnowszej rozmowy nastąpi w piątek, 24 czerwca, o godzinie 18. Produkcją programu zajmuje się Fundacja Inkubator Filmowy z Katowic we współpracy z ekipą filmową Hole Films.

(PAR, 18.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.