Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Onecie ruszył podcast autorstwa Karoliny Opolskiej "To jest spisek!"

W pierwszym odcinku dziennikarka Onetu Karolina Opolska przyjrzała się zwolennikom teorii płaskiej ziemi (fot. materiały prasowe)

W każdą sobotę o godz. 11 na Onet.pl i na platformie Onet Audio będą publikowane odcinki programu "To jest spisek!" – to nowy podcast Karoliny Opolskiej, dziennikarki Onetu.

W podcaście "To jest spisek!" Karolina Opolska stawia się w roli adwokatki diabła i zderza popularne teorie spiskowe z argumentami naukowymi. W pierwszym odcinku dziennikarka przyjrzała się zwolennikom teorii płaskiej ziemi i skonfrontowała ekscentryczne teorie z opiniami ekspertów i naukowców.

Czytaj też: Wyborcza.pl uruchamiła kolejny podcast – tym razem o zdrowiu

– Fascynują mnie teorie spiskowe – fenomen ich powstawania, podatność niektórych osób na wiarę w ich absurdalne tezy oraz sposób, w jaki rozprzestrzeniają się w masowej wyobraźni, czasem na bardzo szeroką skalę. Dlatego z przyjemnością i oddaniem wcielam się w rolę zwolenniczki kolejnych groteskowych koncepcji i zestawiam je z wiedzą naukową – mówi Karolina Opolska, autorka podcastu "To jest spisek!". 

Podcasty dostępne w ofercie Onet Audio tworzą m.in.: Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski z podcastem „WojewódzkiKędzierski”, redaktorka naczelna Forbes Women Aleksandra Karasińska, redaktor naczelny Business Insider Mikołaj Kunica, Renata Kim, dr Maciej Kawecki, Michał Broniatowski, Adam Jasser, Katarzyna Janowska, Rafał Hirsch, Dariusz Ćwiklak, Maciej Gajek i Wojciech Jagielski. Wśród autorów podcastów znalazła się także dziennikarka i dokumentalistka Ewa Ewart.

Czytaj też: Ponad milion użytkowników przeczytało w WP tekst o zakonnicach znęcających się nad dziećmi

(BAE, 16.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.