Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad milion użytkowników przeczytało w WP tekst o zakonnicach znęcających się nad dziećmi

(screen: wiadomosci.wp.pl)

Ponad milion odsłon tekstu w Wirtualnej Polsce "Piekło u zakonnic" autorstwa Szymona Jadczaka i Dariusza Farona – poinformował wicenaczelny WP Paweł Kapusta. 

Zakonnice znęcają się nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem – ustaliła Wirtualna Polska. Tekst Dariusza Farona i Szymona Jadczaka opublikowany w poniedziałek odbił się szerokim echem. W dzień po publikacji zanotował ponad milion odsłon. 

"Oby ten tekst coś zmienił na lepsze. Duma, jedziemy dalej, bo na warsztacie kilka dużych tematów" – napisał na Twitterze Paweł Kapusta, wicenaczelny Wirtualnej Polski. 

Dziennikarze WP opisują okrucieństwo zakonnic

Jak ustalili Dariusz Faron i Szymon Jadczak, dziennikarze Wirtualnej Polski, w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem od lat znęcano się nad dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.

"Wiązanie do łóżek, zamykanie w klatce, bicie mopem – to tylko niektóre kary wymierzane dzieciom w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie pod Krakowem. »Wychowali cię w stajni«, »twoja matka jest prostytutką«, »jak będziesz niedobra, dostaniesz wpierdol« – tak zakonnice i niektórzy świeccy opiekunowie mieli się zwracać do podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną" – pisze WP.pl.

Jak mówi pięć zatrudnionych w różnych okresach w DPS-ie kobiet, które zdecydowały się porozmawiać z dziennikarzami WP, przemocy dopuszczały się siostra Alberta oraz siostra Bronisława, dyrektorka placówki. Stosowano również karę zamykania niegrzecznych dzieci w klatce, czasami nawet na cały dzień – "bo biegały, biły, nie słuchały sióstr".

Pełny tekst Dariusza Farona i Szymona Jadczaka, opisujący okrucieństwo zakonnic w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie, można przeczytać tutaj.

(BAE, 14.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.