Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT chce monitorować rodziny w serialach: ile kobiet, kto pracuje, kto w kuchni

KRRiT, kierowana przez Witolda Kołodziejskiego, wskazała konkretne tytuły, które mają być objęte monitoringiem (fot. Jakub Kamiński/East News)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zlecić monitoring polskich filmów i seriali w telewizji pod kątem rodzajów modeli rodziny i sposobu ich prezentacji.

KRRiT opublikowała zapytania o szacunkową wartość takiego zamówienia. Monitoring ma objąć konkretne pozycje w TVP, Polsacie i TVN. W TVP to seriale "Stulecie Winnych", "Leśniczówka" i "Na dobre i na złe", w TVN – film "Tylko mnie kochaj" oraz seriale "Na Wspólnej" i "Skazana", a w Polsacie film "Serce nie sługa" oraz seriale "Kowalscy kontra Kowalscy" i "Komisarz Mama".

Czytaj też: Spółka Srebrna i Tomasz Sakiewicz podzielą się dywidendą ze Słowa Niezależnego

KRRiT podała, że wyniki monitoringu powinny wykazywać m.in. częstotliwość występowania wątków tematycznych składających się na obszar rodziny w podziale na takie zagadnienia, jak praca zawodowa, kultywowanie tradycji rodzinnych, uczestnictwo w życiu rodzinnym czy zajmowanie się domem. Regulator chce też znać np. częstotliwość występowania postaci kobiecych, męskich i dzieci w danych produkcjach.

(KOZ, 15.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.