Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oto laureaci Polsko-Niemieckch Nagród Dziennikarskich im. T. Mazowieckiego. Gratulacje

Laureaci Polsko - Niemieckich Nagród Dziennikarskich (fot. mat. prasowe)

Podczas gali w Teatrze Gerharta Haupmanna w niemieckim Goerlitz już po raz 15. wręczono Polsko-Niemiecke Nagrody Dziennikarskie im. Tadeusza Mazowieckiego. Wyróżnienia przyznawane są za najlepsze materiały dziennikarskie dotyczące tematyki polsko-niemieckiej.

W kategorii Prasa nagrodę otrzymali Łukasz Grajewski i Jonas Seufert za opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” reportaż pt. „Prawdziwe koszty szparaga” – jego autorzy opisali w nim warunki pracy na niemieckich plantacjach szparagów.

Martę Rebzdę i Waldemara Modestowicza nagrodzono w kategorii Radio za słuchowisko „Ktoś na panią czeka”, wyemitowane w Teatrze Polskiego Radia.

Za najlepszy materiał telewizyjny uznano reportaż Magdaleny Szaniawskiej-Schwabe i Reinharda Laski „Zglobalizowana paczka – ile naprawdę kosztuje sukces firmy Amazon“ wyprodukowany dla telewizji ZDF.

W kategorii Multimedia zwyciężył reportaż multimedialny „Wiza donikąd” przygotowany przez kolektyw dziennikarski Outriders. Nagrodę w kategorii „Dziennikarstwo na Pograniczu“ wręczono zaś Bettinie Wobst, za materiał „Kłótnia wokół odkrywki Turów. Czy Polska odbiera innym wodę?”.

Nagroda w każdej kategorii wynosi 5000 euro.

(MZD, 11.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.