Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie milion funtów kary za pirackie transmisje z meczów Premier League

Premier League była nielegalnie oglądana w blisko tysiącu pubów, klubów i prywatnych domów w Anglii i Walii (fot. Unsplash.com/Nathan Rogers)

Steven King, pomysłodawca usługi Dreambox, dzięki której do setek brytyjskich pubów trafiały pirackie transmisje piłkarskiej Premier League, decyzją sądu musi zapłacić 963 tys. funtów zarobionych na tej działalności.

Już w marcu 2019 roku King został skazany na siedem lat i cztery miesiące więzienia. Teraz dodatkowo zasądzono zwrot do publicznej kasy prawie miliona funtów. Jeżeli pieniądze nie zostaną zwrócone w ciągu trzech miesięcy, to kara więzienia zostanie przedłużona o sześć lat i osiem miesięcy.

Czytaj też: Nagle przerwano zdjęcia do serialu "Bunt!", TVN rezygnuje z jego kontynuacji

King jest jednym z trzech skazanych operatorów Dreambox, ale to on został uznany za pomysłodawcę. Handlując pod nazwami Dreambox, Dreambox TV Limited i Digital Switchover Limited, mężczyźni zapewnili nielegalny dostęp do meczów Premier League dla ponad tysiąca pubów, klubów, a nawet prywatnych domów w Anglii i Walii.

Początkowo dochodzenie prowadziła Premier League. Potem w dochodzeniu pomagał FACT, brytyjski regulator antypiracki.

Czytaj też: Będzie protest przed siedzibą Radia Łódź. Radiowców wesprą górnicy z "Sierpnia 80"

(MAC, 09.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.