Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś rozprawa ws. skargi RPO dotyczącej przejęcia Polska Press przez Orlen

Sąd przystąpi do merytorycznego rozpoznania sprawy skargi RPO na przejęcie Polska Press. Rozprawa odbędzie się w trybie zdalnym (fot. Piotr Molecki/East News)

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy dziś skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen. Rozprawa rozpocznie się o godz. 10. Na wyznaczenie terminu trzeba było czekać ponad rok.

Na początku marca ub.r. Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Postanowieniem sądu z 8 kwietnia 2021 roku (prawomocnym od 6 sierpnia) wykonanie zaskarżonej decyzji prezesa UOKiK powinno być wstrzymane do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy.

Czytaj też: "Wkradł się błąd", dlatego "Gazeta Olsztyńska" z wyższą ceną

Mimo braku ostatecznej decyzji Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen, koncern paliwowy we wrześniu ub.r. został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako jedyny udziałowiec przejętej spółki. Dopisano także nowych członków zarządu (Tomasza Przybka jako prezesa, Miłosza Szulca i Dorotę Kanię) oraz wykreślono poprzednich (Magdalenę Chudzikiewicz i Dariusza Świądra), a także Macieja Kossowskiego, który do zarządu trafił już po przejęciu Polska Press przez Orlen. W rejestrze figuruje też już Małgorzata Skorwider (wpisana 27 maja br.), którą na początku kwietnia br. mianowano członkinią zarządu Polska Press Grupy.

(BAE, 07.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.