Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Tygodnika Podhalańskiego" z niższymi przychodami. Rok zakończył ze stratą

Jerzy Jurecki tłumaczy w sprawozdaniu, że 2021 rok ze względu na pandemię był nadal trudnym okresem dla prasy (fot. Andrzej Hulimka/Press)

Przychody Zakopiańskiego Towarzystwa Gospodarczego, wydawcy "Tygodnika Podhalańskiego", spadły w 2021 roku o 14,5 proc. Wydawnictwo zakończyło rok ze stratą w wysokości 163,64 tys. zł.

Przychody wydawcy ze sprzedaży w 2021 roku zmalały o 15,5 proc., z 2,64 mln zł do 2,56 mln zł. Koszty działalności operacyjnej nieznacznie wzrosły, bo o 3,82 proc. i wyniosły 2,64 mln zł. Największą część kosztów stanowiły wynagrodzenia, na które wydano 1,4 mln zł, o 3,29 proc. więcej, niż rok wcześniej. Przeciętne zatrudnienie w 2021 roku – 18 osób.

Jerzy Jurecki: "Efekt pandemii"

Spółka zakończyła 2021 rok ze stratą wysokości 163,64 tys. zł. "To efekt pandemii i prewencyjnej oszczędności na promocji i reklamie w wielu firmach" – pisze w sprawozdaniu Jerzy Jurecki, prezes zarządu spółki. Rok wcześniej firma miała zysk wysokości 142,3 tys. zł. Firma podaje, że strata zostanie pokryta z kapitału zapasowego spółki.

Czytaj też: Nowy naczelny "NYT" wprowadzi surowe reguły. "Dziennikarz markę musi budować w redakcji, nie na Twitterze"

Jerzy Jurecki tłumaczy w sprawozdaniu, że 2021 rok ze względu na pandemię był nadal trudnym okresem dla prasy. "Zapaści na rynku reklamy. Postawiliśmy na maksymalne zmniejszenie kosztów działalności. Zaczęliśmy od kosztów druku. Zmniejszyliśmy objętość »Tygodnika Podhalańskiego« do minimum. Korzystaliśmy ze wsparcia z PFR, a mimo to obroty zmniejszały się gwałtownie" – zaznacza Jurecki.

Ze względu na tarczę antykryzysową Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze nie zmniejszyło zatrudnienia. Proces redukcji rozpoczęło dopiero pod koniec roku.

Czytaj też: "Wiadomości" zarzuciły dziennikarzom początku lat 90. strach przed dekomunizacją

(BAE, 06.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.