Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

2,5 mln zł kary i rok w zawieszeniu za nielegalne udostępnianie Canal+ i Cyfrowego Polsatu

Biegły oszacował straty obu platform na 6 mln zł (fot. Unsplash.com/Jonas Luepe)

49-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu i karę w wysokości 2,5 mln zł za nielegalne udostępnianie sygnału Canal+ i Cyfrowego Polsatu.

Skazany ma wypłacić 1 mln zł zadośćuczynienia Canal+ i 1,5 mln zł Cyfrowemu Polsatowi. Dodatkowo przez sześć miesięcy na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta w Mrągowie ma wisieć wiadomość o prawomocności wyroku. Mężczyzna udostępniał sygnał obu platform ok. 600 osobom, roczna opłata wynosiła 360 zł. Dla porównania roczny abonament samego Canal+ to koszt ok. 380 zł. Zarobione pieniądze inwestował w kryptowaluty. Ukrywał je za pomocą wirtualnych portfeli i kont bankowych zakładanych na tzw. słupy. 

Czytaj też: Gogglebox chwycił, choć wydaje się to takie głupie. „Tacy jesteśmy przed telewizorem”

Podczas zatrzymania policja zabezpieczyła w jego mieszkaniu serwery, ok. 30 kart abonenckich należących do obu platform i 20 bitcoinów (w przeliczeniu ok. 2,5 mln zł). Straty wynikające z działalności skazanego oszacowano na 6 mln zł.

(KAP, 06.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.