Dział: INTERNET

Dodano: Maj 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja grozi wydaleniem zagranicznych dziennikarzy, jeśli YouTube zablokuje Zacharową

Maria Zacharowa odpowiada za komunikację medialną resortu spraw zagranicznych Rosji (fot. Wikimedia Commons/Council.gov.ru)

Jak podała rządowa agencja informacyjna TASS, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oświadczyła w czwartek, że reporterzy z krajów zachodnich zostaną wydaleni z Rosji, jeśli serwis YouTube zablokuje dostęp do jej materiałów informacyjnych.

Maria Zacharowa raz w tygodniu w YouTube i na innych platformach wideo publikuje krótki przewodnik internetowy poświęcony rosyjskiej polityce zagranicznej. Serwis od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę blokuje materiały kremlowskich telewizji, a także większość filmów publikowanych przez rosyjską propagandę. Google chciałby usunąć z YouTube także materiały Zacharowej. Moskwa podtrzymuje, że mimo to, YouTube w Rosji nie zostanie zablokowany, ponieważ ma tam ok. 90 mln odbiorców i byłoby to "społecznie szkodliwe".

(MAC, 27.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.