Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spółki kontrolowane przez Solorza skupią akcje Cyfrowego Polsatu za 207 mln zł

Ostateczna liczba akcji, które mają zostać skupione, jest nadal w weryfikacji (fot. materiał prasowe)

Według danych Trigon DM, firmy pośredniczącej w skupie akcji Cyfrowego Polsatu, w ramach wezwania do skupu złożono zapisy do sprzedaży 9,295 mln akcji w cenie 22,28 zł za każdą. Oznacza to, że łączna wartość zakupu wyniesie 207 mln zł.

W komunikacie giełdowym Cyfrowego Polsatu podkreślono, że ostateczna liczba akcji, które mają zostać zakupione, jest nadal przedmiotem weryfikacji. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Cyfrowy Polsat wraz z Reddev Investments Ltd i Tobe Investments Group Ltd chce skupić do 35 mln akcji spółki.

Czytaj też: Putin odrzuca zagraniczny sprzęt i oprogramowanie z obawy przed cyberatakami

Po zakończeniu skupu Cyfrowy Polsat ma mieć 49,5 proc. akcji nabywanych (stanowiących nie więcej niż 2,71 proc. ogólnej liczby spółki), Reddev - 39,5 proc. (nie więcej niż 2,16 proc. ogólnej liczby), a Tobe - 11 proc. (nie więcej niż 0,6 proc.). (KAP/KOZ)

(24.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.