Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła Agnieszka Gawerska-Jabłonowska, była dziennikarka TVP

Gawerska-Jabłonowska była m.in. współautorką programu "Reporter Polski" (screen TT/fot.)

W wieku 56 lat zmarła Agnieszka Gawerska-Jabłonowska, była dziennikarka TVP i korespondentka Telewizji Polskiej w Rzymie. O śmierci poinformowali jej współpracownicy.

Gawerska-Jabłonowska była związana z TVP przez wiele lat. Pracowała jako korespondentka TVP we Włoszech i dziennikarka Panoramy. Była również współautorką programu "Reporter Polski" w TVP 2 w latach 2011-2015, który prowadziła z Moniką Sieradzką. "Doskonała w opracowywaniu najtrudniejszych nawet tematów reporterskich, niezawodna i profesjonalna, otwarty na świat Człowiek i wspaniała Przyjaciółka" - napisała na swoim Facebooku Monika Sieradzka.

Dariusz Łukawski, były dziennikarz TVP, określił Gawerską-Jabłonowską jako "świetną dziennikarkę i superkoleżankę". A Sławomir Matczak, także były dziennikarz TVP, napisał na Twitterze: "Moja znakomita koleżanka, rzetelna, uczciwa dziennikarka i po prostu dobry człowiek".

To właśnie Gawerska-Jabłonowska rozpoczęła wydanie specjalne Panoramy, gdy zmarł Jan Paweł II.

(KAP, 23.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.