Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były szef "Panoramy" TVP zakłada firmę GenV. Będzie tworzył treści dla klientów z branży medycznej

Dariusz Łukawski jest byłym dziennikarzem TVP. W 1989 zaczynał w "Teleexpressie", potem pracował w "Panoramie". Następnie został szefem publicystyki z TVP 2 (fot. materiały prasowe)

Dariusz Łukawski, były szef "Panoramy" i publicystyki w TVP 2, razem ze wspólnikiem Tomaszem Sikorą zakłada spółkę GenV. Firma będzie zajmowała się m.in. szkoleniami i produkcją kontentu medialnego.

Spółka GenV będzie produkować i dystrybuować kontent audiowizualny, głównie medyczny. Firma ma zadebiutować jesienią tego roku.

Czytaj też: Dawid Wildstein wicedyrektorem radiowej Trójki

– Aktualnie tworzymy strategię, rozważamy budowę lub zakup portalu, by dostarczyć odbiorcom produkty najwyższej jakości – mówi Dariusz Łukawski.

Tomasz Sikora, współzałożyciel GenV, tłumaczy, że prowadząc i rozwijając sieć placówek medycznych, widzi potrzebę dostarczenia przystępnych i wartościowych treści dla pacjentów. – Właśnie dlatego tworzymy z Dariuszem wehikuł do produkcji i dystrybucji profesjonalnego kontentu medycznego - zarówno webinarów, wideo, jak i treści online dla pacjentów – mówi Tomasz Sikora.

Czytaj też: Łukasz Orbitowski został felietonistą Onetu

Tomasz Sikora, współzałożyciel GenV, jest jednym z największych na Mazowszu inwestorów z branży medycznej. Jest właścicielem m.in. sieci klinik stomatologicznych Corten Dental, Corten Dental Elite, Eazy Bite, centrów medycznych Corten Medic oraz firm produkcyjnych na rynku ochrony zdrowia.

Dariusz Łukawski to były dziennikarz TVP. W 1989 zaczynał w "Teleexpressie", potem pracował w "Panoramie". Następnie został szefem publicystyki z TVP 2. Prowadził też na zmianę z Tadeuszem Moszem program ekonomiczny "Plus Minus". W 2016 jako jeden z pierwszych został zwolniony z TVP 2. Został konsultantem medialnym i wykładowcą na wydziale dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Czytaj też: RMF FM nie komentuje konsultacji z Mazurkiem planów zwolnienia Manna

(BAE, 16.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.