Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" rezygnuje z newsów w weekendowym wydaniu

Sobotni pakiet "Wyborczej" na weekend z 14 maja liczył 100 stron

Od 14 maja br. weekendowe numery "Wyborczej" (Agora) mają w całości magazynowy charakter. Wydanie główne stanowi magazyn "Wolna Sobota".

- Charakter prasy nieuchronnie się zmienia: w pościgu za newsem ustępuje internetowi, ale pozostaje wyjątkowa w prezentacji większych lub złożonych form. Dla wielu osób papier ma też magiczną moc budowania rytuału i przyjemności z lektury. Idąc tym tropem, postanowiliśmy jeszcze mocniej wyeksponować te atuty w weekendowym wydaniu "Wyborczej" - powiedział Wojciech Bartkowiak, dyrektor wydawniczy „Gazety Wyborczej” i członek zarządu Agory.

Czytaj też: RMF FM nie komentuje konsultacji z Mazurkiem planów zwolnienia Manna

W weekendy oprócz głównego wydania weekendowego "Gazety Wyborczej" – "Wolnej Soboty" – czytelnicy otrzymują tygodniki "Ale Historia" i "Wysokie Obcasy", a w Warszawie "Gazetę Stołeczną".

W weekendowym wydaniu będą publikowane dłuższe treści, m.in. reportaże, sylwetki, wywiady, ale też felietony i rysunki. Sobotni pakiet "Wyborczej" na weekend z 14 maja liczył 100 stron.

Na stronach wydań weekendowych pojawią się dodatkowo krzyżówki-weekendówki. Oprócz tego do poniedziałkowych numerów "Dużego Formatu" powróci ceniona przez czytelników Jolka.

Czytaj też: Głosowanie polskich jurorów Eurowizji odrzucone przez kontrolerów EBU

Zainteresowani najświeższymi wiadomościami cały czas będą mogli korzystać z aktualizowanych treści serwisu Wyborcza.pl - w weekendowych numerach „Wyborczej” ukazywać się będą kody dostępu do serwisu na sobotę i niedzielę. Weekendowy kod odblokuje również dostęp do premierowych fragmentów książek - w wydaniu z 14 maja było to "Chodź ze mną" Łukasza Orbitowskiego.

Oprócz tego numer wzbogacony był o specjalny dodatek poświęcony Wyborcza.pl. Miał on przybliżyć serwis czytelnikom tradycyjnej „Wyborczej” - pokazać im, jak najlepiej wykorzystać kod dostępowy do niego i w pełni odkryć potencjał serwisu. Na kolejne weekendy zaplanowane są następne dodatki.

Czytaj też: Centrum prasowe na granicy z Białorusią już nie działa. "Od początku nie miało sensu"

(BAE, 16.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.