Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eutelsat nie wycofał rosyjskich kanałów, czeka na oficjalne potwierdzenie od UE

Eutelsat ociąga się z decyzją, ale zablokowanie rosyjskich kanałów to tylko kwestia czasu

Eutelsat, spółka z siedzibą we Francji zajmująca się dostarczaniem usług satelitarnych, oznajmiła, że działa zgodnie z prawem, kontynuując dystrybucję rosyjskich kanałów telewizyjnych NTV-Plus, Tricolor i DTH.

W oświadczeniu opublikowanym przez "Le Monde" firma zakomunikowała: "Eutelsat zawsze zajmował stanowisko neutralności i szanuje decyzje organów regulacyjnych, od których jest uzależniony. Na tym etapie żaden regulator ani inny właściwy organ nie poprosił nas o zatrzymanie nadawania. Zagraniczne kanały, wycofane z rosyjskich pakietów, są widoczne w Rosji na satelicie Hotbird".

Czytaj też: Meta pozwana przez byłego moderatora Facebooka o brak higieny pracy

Eutelsat stwierdza, że po zapoznaniu się z decyzją Unii Europejskiej z 5 maja o zablokowaniu nadawania rosyjskich kanałów państwowych jest gotowy natychmiast zastosować się do decyzji, gdy "odpowiednie rozporządzenie europejskie zostanie opublikowane". Spółka przypomina, że odcięła sygnał RT France, gdy tylko 1 marca sankcje przeciwko rosyjskim firmom zostały sformalizowane.

(MAC, 13.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.