Dział: PRASA

Dodano: Maj 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Miami Herald", Reuters, "The New York Times" i "Washington Post" z Nagrodami Pulitzera

"Washington Post" wygrał w kategorii Służba Publiczna "za przekonująco opowiedzianą relację z ataku na Waszyngton 6 stycznia 2021 r. (screen: YouTube/Washington Post)

Dziennikarze "Miami Herald", "The New York Times", "Washington Post" i fotoreporterzy agencji informacyjnej Reutersa zdobyli prestiżowe Nagrody Pulitzera.

Redakcja "Miami Herald" otrzymała wyróżnienie w kategorii Breaking News za relacjonowanie zawalenia się wieżowca w Surfside na Florydzie w hrabstwie Miami w lipcu ub.r.. W katastrofie zginęło 98 osób.

Pulitzera w kategorii Fotografia dostał zespół agencji Reutersa za dokumentowanie pandemii w Indiach. Na czele z nagradzanym Pulitzerem już wcześniej Danishem Siddiqui, który lipcu zginął w Afganistanie.

Czytaj też: Wywiad z jedynym polskim zdobywcą Pulitzera za fotografię

"The New York Times" zdobył Pulitzera za Reportaż Krajowy na temat działań amerykańskiej policji i Reportaż Międzynarodowy na temat działań amerykańskiej armii w Iraku, Syrii i Afganistanie. 

"Washington Post" wygrał w kategorii Służba Publiczna "za przekonująco opowiedzianą relację z ataku na Waszyngton 6 stycznia 2021 r., zapewniającą społeczeństwu dogłębne i niezachwiane zrozumienie jednego z najczarniejszych dni narodu".

Za Reportaż Śledczy (ujawnienie nieprawidłowości w zakładzie recyklingu na Florydzie) - Corey G. Johnson, Rebecca Woolington i Eli Murray z "Tampa Bay Times". Za reportaż lokalny Madison Hopkins z organizacji non-profit Better Goverment Association i Cecilia Reyes z "Chicago Tribune".

W sumie Nagrody Pulitzera przyznano w 15 kategoriach dziennikarskich, a także w siedmiu w dziedzinie literatury pięknej i muzyki. Całość dostępna na https://www.pulitzer.org/prize-winners-by-year/2022.

Jury przyznało specjalne wyróżnienie Dziennikarzom z Ukrainy za odwagę, wytrwałość i zaangażowanie w relacjonowanie wojny w ich kraju.

Nagrody Pulitzera wręczane są od 1917 roku. Kandydatów wybiera się głównie spośród twórców amerykańskich.

(MAC, 10.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.