Dział: PRASA

Dodano: Maj 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd wyznaczył termin rozprawy ws. skargi RPO dot. przejęcia Polska Press przez Orlen

Rozprawa w sprawie skargi RPO na przejęcie Polska Press ma odbyć się 7 czerwca o godz. 10 (fot. Piotr Molecki/East News)

Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin rozprawy, na której rozpatrzy skargę RPO w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen. Rozprawa ma odbyć się 7 czerwca o godz. 10. Na wyznaczenie terminu trzeba było czekać ponad rok. 

Na początku marca ub.r. Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Postanowieniem sądu z 8 kwietnia 2021 roku (prawomocnym od 6 sierpnia) wykonanie zaskarżonej decyzji prezesa UOKiK powinno być wstrzymane do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy.

Jak tłumaczył nam pod koniec kwietnia prof. Maciej Gutowski z Katedry Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego UAM w Poznania, efektem orzeczenia sądu zgodnie z myślą RPO byłby upadek zgody UOKiK, w konsekwencji czego Urząd musiałby ponownie rozpatrzyć decyzję o koncentracji.

Czytaj też: Adam Buła już nie w Polska Press. Chce założyć internetową gazetę "dla wyrzuconych z PPG"

Mimo braku ostatecznej decyzji Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen, koncern paliwowy we wrześniu ub.r. został wpisany do KRS jako jedyny udziałowiec przejętej spółki. Dopisano także nowych członków zarządu (Tomasza Przybka jako prezes zarządu, Miłosza Szulca i Dorotę Kanię) i wykreślono poprzednich (Magdalenę Chudzikiewicz i Dariusza Świądra oraz Macieja Kossowskiego). W rejestrze nie figuruje jeszcze Małgorzata Skorwider, którą na początku kwietnia br. mianowano członkinią zarządu Polska Press Grupa.

(BAE, 06.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.